Biuletyn nr 28 - 25.07.2016

Druhny i Druhowie

Chociaż poprzedni biuletyn otrzymaliście cztery miesiące temu, nie znaczy to że Fundacja zawiesiła działalność i nic się u nas nie dzieje. Przede wszystkim dla całego zespołu był to okres wytężonej pracy ukierunkowanej na pozyskanie funduszy. Tak się bowiem zdarzyło, że Fundacja PZU, donator, z którym od czterech lat współpracowaliśmy, poinformowała nas o negatywnym rozpatrzeniu wniosku na realizację konkursu SKOLE 2016. Jest to szczególnie przykre, ponieważ decyzja zapadła w maju, a więc już po zakończeniu długotrwałego procesu aplikowania zespołów szkoleniowych o dofinansowanie kursów. Nie poddajemy się, jeszcze szukamy alternatywnych źródeł finansowania, ale na te chwilę z bólem serca musieliśmy ogłosić zawieszenie konkursu dotacyjnego SKOLE 2016. Na szczęście zdajemy sobie sprawę, że kursy zgłoszone do konkursu odbędą się nawet bez naszej dotacji, może będą nieco skromniejszymi środkami realizowane, ale zespoły, które je przygotowały zrobią wszystko żeby uczestnicy kursów nie odczuli różnicy. Jak ciekawe i różnorodne są planowane akcje szkoleniowe, możecie zobaczyć na prezentacjach przygotowanych przez kadrę kursów długofalowych pokazanych na spotkaniu w kwietniu b.r.

Chcielibyśmy zaapelować do Was o pomoc w szukaniu nowych sponsorów konkursów dotacyjnych SKOLE. Jeśli jesteście właścicielem firmy czy pracujecie w korporacji i macie wpływ na podejmowane decyzje – zastanówcie się nad możliwością sponsorowania naszego projektu. Korzyści z takiego sponsoringu są spore – może nie jesteśmy potęgą reklamową, ale grono odbiorców naszych materiałów i uczestników dotowanych kursów to jest już kilka tysięcy osób.
Można też wesprzeć nasz Fundusz Kształceniowy indywidualnie, wpłacając choćby parę groszy na konto Fundacji Harcerstwa Drugiego Stulecia 46 2130 0004 2001 0581 1153 0007 z dopiskiem „dotacja na fundusz kształceniowy”.

Z dobrych wiadomości możemy się pochwalić tym, że uzyskaliśmy dotację Muzeum Historii Polski na realizację projektu „Technologie mobilne jako narzędzie wsparcia historycznych gier miejskich”. Projekt ten ma na celu szersze wypromowanie najnowszej historii ruchu harcerskiego, przede wszystkim tzw. harcerstwa niepokornego, przy jednoczesnym uatrakcyjnieniu metod pozyskiwania informacji. Więcej szczegółów na stronie internetowej projektu, a także w przyszłości w specjalnych wiadomościach kierowanych bezpośrednio do Was drogą mailową.
 
Rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Postanowiliśmy nawiązać do nich wspominając pierwsze w Polsce takie spotkanie w Częstochowie i zlot 80lecia harcerstwa. Byliśmy wtedy o ćwierć wieku młodsi...
 
Za klika dni minie kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i jak zwykle harcerzy nie zabraknie w czasie uroczystości. Tradycyjnie program obchodów rocznicowych publikuje Muzeum Powstania Warszawskiego i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.
 
I jeszcze wiadomość specjalnie dla Druhen. Coroczne spotkanie Kręgu Anonimowych Harcerek (czyli KAHy) odbędzie się 1-2 października, a proponowany program zapowiada się bardzo ciekawie. W imieniu organizatorek serdecznie zapraszamy wszystkie Druhny.

Życzymy Wam pięknej pogody i udanego letniego wypoczynku

CZUWAJ!

Redakcja biuletynu