Biuletyn nr 12 - 16.06.2014

  1. 7 czerwca 2014 roku po raz kolejny zebrała się Rada Fundacji Harcerstwa Drugiego Stulecia. Rada przyjęła poprawki do Statutu i zarekomendowała je Fundatorom. Nowa wersja Statutu po dopełnieniu formalności związanych z KRSem zawiśnie na stronie www.
  2. Rada zatwierdziła także roczne sprawozdanie Zarządu z działalności statutowej i gospodarczej w 2013 roku oraz zaakceptowała zmiany w Zarządzie. Kasię Michnikowską zastąpi teraz Dorota Piotrowska
  3. Zmieniamy także siedzibę Fundacji - z gościnnego domu na Sieleckiej przenosimy się na warszawską Pragę na ul. T. Borowskiego 2 do równie gościnnego Fantastic Studio.
  4. Rozstrzygnięty został tegoroczny konkurs dotacyjny Skole 2014 - dofinansowanie otrzyma 30 kursów. Jednocześnie FHDS przygotowuje trzydniową "ekumeniczną" wyprawę instruktorską dla kadr dotowanych kursów Skole 2013 i Skole 2014. A jeśli chcecie wiedzieć dlaczego nasz konkurs nosi nazwę Skole, to zajrzyjcie tutaj.
  5. Zapraszamy na kolejne spotkanie w Domu Spotkań z Historią (Warszawa) - 27.06.2014 o godz.18:00. Tym razem tematem spotkania bedzie: "Harcerstwo a polityka. Ostatni Prezydenci RP na Uchodźstwie".
  6. Fundacja udostępniła konto bankowe do zbiórki funduszy przeznaczonych na zakup paneli słonecznych dla sierocińca sióstr Urszulanek w Mweka (Tanzania). Akcja jest prowadzona przez instruktorki, które rok temu w czasie wyprawy do Tanzanii przepracowały w sierocińcu 1 dzień i od tamtej pory organizują akcje pomocowe dla sierocińca. Oczywiście Fundacja w pełni popiera te działania.
  7. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji "Finansowanie organizacji pożytku publicznego w dzisiejszej Polsce z perspektywy darczyńców i obdarowanych", która odbyła się 22.03.2014 w SGH (Warszawa)
  8. Przekazujemy również otrzymane zaproszenia od organizacji harcerskich:
  9. zaproszenie na wakacje (ZHR) - Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej realizując program ZHR Rodzinie serdecznie zaprasza chętne rodziny do skorzystania na atrakcyjnych warunkach z Ośrodka ZHR Ząbie k. Olsztynka nad. Jeziorem. Łańskim.
  10. zaproszenie na mszę w intencji Anny Zawadzkiej i Marii Łyczko - 22.06.2014

Czuwaj! Redakcja biuletynu