Biuletyn nr 11 - 26.03.2014

RudyZośkaAlek

 

Dziś mija 71 rocznica Akcji pod Arsenałem...

 

Wydaje się, że niewiele lat minęło od tego dnia, a jednak wystarczyło tych lat żeby życie, przyjaźń i śmierć Rudego, Zośki i Alka zaczęto interpretować w sposób niewiele mający wspólnego z ich prawdziwym życiem i realiami czasów w których żyli i walczyli. Dlatego nasza Fundacja włączyła się w szeroką akcję przywracania pamięci o Bohaterach, o historycznych wydarzeniach, o przesłaniu książki Aleksandra Kamińskiego. Zestawienie dotychczasowych działań znajdziecie na naszej stronie poświęconej "Kamieniom na szaniec".

Szczególną Waszą uwagę chcielibyśmy zwrócić na:

  • scenariusze lekcji języka polskiego dla klas gimnazjalnych, opisujące przeprowadzenie zajęć poświęconych książce Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” i zrealizowanemu według niej najnowszemu filmowi Roberta Glińskiego. Scenariusze zostały przygotowane przez p. Marię Mazurkiewicz dla Niezależnego Wydawnictwa Harcerskiego. Zależy nam na promowaniu tych scenariuszy - jeśli macie możliwość zainteresowania nimi znajomych nauczycieli, bardzo Was o to prosimy. Scenariusze można również wykorzystać na zbiórkach harcerskich.

  • organizowaną 29.03.2014 r. w Warszawie przez Wydz. Komunikacji ZHR, Fundacji Harcerstwa Drugiego Stulecia i Dom Spotkań z Historią "Watrę pamięci Druha Kamyka i jego Bohaterów" - w programie: pokaz filmu o Szarych Szeregach, uroczysta msza święta, wieczornica harcerska, spotkanie dyskusyjne z udziałem historyków konspiracji, świadków wydarzeń, filmowców i literaturoznawców.

  • film dokumentalny "Rudy, Alek, Zośka" (wg scenariusza Barbary Wachowicz), który zostanie nadany 26.03.2014 r. o 18:04 w TVP Historia

 

Opowieść nadal trwa... Nie zaniedbujmy pamięci...
Czuwajmy!

 

Zespół biuletynu