Biuletyn nr 26 - 22.02.2016

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzymy Wam szczęścia bo jak mawiał Robert Baden Powell "Najlepszy sposób osiągnięcia szczęścia – to rozsiewanie go wokół siebie." :)

 

Drodzy Przyjaciele
Większość z Was zna Teresę i Jej męża - Tadeusza Żelazny, z ich drogi harcerskiej i instruktorskiej, także tej w KIHAM jak i w ZHR.
Część z nas poznała losy ich rodziny i córek. Pod koniec ubiegłego roku na rodzinę tych wspaniałych ludzi spadło nieszczęście...
Jest im potrzebne wsparcie. W różnej formie - finansowe, rzeczowe, kontakt do sprawdzonego neurologa czy rehabilitanta, ośrodka rehabilitacyjnego - każda pomoc jest ważna.
 
Zapraszamy również do odwiedzenia strony Fundacji gdzie znajdziecie:
1. Krótką relację z objęcia przez Prezydenta RP patronatu nad ruchem harcerskim
2. Materiały z kursów dofinansowanych przez Fundację ze środków Fundacji PZU w ramach SKOLE 2015 - właśnie kończymy rozliczać ubiegłoroczną akcję
3. Materiały z bardzo ważnej dyskusji na temat przyczyn słabnięcia ruchu harcerskiego zorganizowanej przez Szczep Puszcza z Niepołomic
4. Wspomnienie druha Andrzeja Jaczewskiego z czasów Jego działalności w KIHAM. Miło nam będzie jeśli podzielicie się z nami również Waszymi wspomnieniami i fotografiami - na pewno umieścimy je w naszym kąciku "KIHAM - ocalić od zapomnienia"
5. W ramach pielęgnowania pamięci o przeszłości publikujemy też skan artykułu z "Przeglądu piaseczyńskiego" w którym autorka opisała jak w latach 70tych harcerze z Zalesia Dolnego postanowili uczcić pamięć Tadeusza Zawadzkiego "Zośki"
 
W ramach naszego profilu na facebooku promujemy również dwie ważne akcje:
- zbiórkę pieniędzy prowadzoną przez Fundację "Dom Zośki" z przeznaczeniem na wykup, remont i ożywienie domu rodziny Zawadzkich w Zalesiu Dolnym (profil Fundacji na FB)
 
CZUWAJ!
 
redakcja biuletynu