Biuletyn nr 24 - 26.10.2015

26 października 1980 r., a więc 35 lat temu, powstało Porozumienie Kręgów Instruktorów Harcerskich im. Andrzeja Małkowskiego (KIHAM). Z tej okazji przygotowywanych jest kilka wydarzeń. Pierwszym z nich jest sesja historyczna "Harcerstwo niepokorne - w 35. lecie Kręgów Instruktorów Harcerskich im. Andrzeja Małkowskiego" organizowana 21.11.2015 r. przez Okręg Małopolski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszenie Szarych Szeregów Oddział w Krakowie.
Specjalną uchwałą uczciła też rocznicę powstania KIHAM Rada Naczelna ZHR.
O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

Niestety w przeddzień rocznicy zasiadł dziś przy wiecznym ogniu dh hm Ryszard Wcisło, wzór dla wielu pokoleń harcerzy, harcerek, instruktorów i instruktorek... W latach 1980-1982 zaangażowany w pracy krakowskiego KIHAM. Autor odznaki KIHAM, której motyw mogliśmy wykorzystać przy tworzeniu loga Fundacji dzięki Jego zgodzie...
 
A ostatni miesiąc obfitował w ciekawe wydarzenia:
  •  6.10.2015 r. pod patronatem Fundacji  odbyła się konferencja „Harcerstwo - 100 letnia tradycja we współczesnej szkole i społeczności lokalnej” zorganizowana w 100lecie powstania 22 Szczepu WATRA - pierwszego środowiska harcerskiego na warszawskim Grochowie. Zapraszamy do poczytania i obejrzenia relacji z konferencji.

  •  W dniach 3-4.10.2015 po raz czternasty spotkały się byłe i aktualne instruktorki harcerskie z nieformalnego Kręgu Anonimowych Harcerek

  • 8.10.2015 r. uczestniczyliśmy w promocji wydanej przez NWH książki "Harcerstwo wpisane w życiorys" prof. Andrzeja Janowskiego z warszawskiej Czarnej Jedynki (1 WDH)

  • 16-17.10.2015 r. odbyła się pod patronatem Fundacji konferencja "Edukacja przygodą". W ramach patronatu Fundacja dofinansowała kilku instruktorkom udział w konferencji.  Jak wynika z relacji druhen, udział ten był bardzo owocny.

  •  24.10.2015 r. odbyły się w Pieszycach uroczystości upamiętniające powstanie 65 lat temu Harcerskiej Organizacji Podziemnej. Jednym z elementów obchodów jest wielkoformatowa wystawa poświęcona HOP, której przygotowanie dofinansowała Fundacja.

  •  Również 24.10.2015 r. zakończyła się wspierana przez Fundację zbiórka pieniędzy na podręczniki dla dzieci z sierocińca w Mweka (Tanzania). Uzbierana kwota powinna wystarczyć na zapewnienie kompletu podręczników wszystkim dzieciakom.

Już za kilka dni otrzymamy z drukarni kolejne zeszyty wydane przez naszą Fundację, tym razem poświęcone w całości organizowanej przez nas w marcu tego roku konferencji pt." Wydawnictwa i prasa ruchu harcerskiego". Trafią one do środowisk i władz harcerskich w całym kraju. Zainteresowanych, którzy nie otrzymają od nas zeszytów, prosimy o kontakt z Fundacją.

CZUWAJ!

Redakcja biuletynu