Biuletyn nr 19 - 31.01.2015

  1. Zespół Dotacyjny Fundacji z przyjemnością informuje, że rozpoczynamy trzecią edycję konkursu na dotacje dla różnych form kształcenia instruktorów harcerskich Skole 2015. Szczegóły konkursu, harmonogram oraz wzory wymaganych dokumentów dostępne są na naszej stronie internetowej. Tym razem środowiska harcerskie mogą się ubiegać o dofinansowanie w dwóch kategoriach:
    • Kursy drużynowych (pojedyncze) – jak dotychczas kursy, warsztaty, seminaria, szkolenia, obozy kształceniowe itp.
    • Szkoły instruktorskie (kształcenie długofalowe) - zawierające kilka powiązanych form kształcenia w rozpiętości czasowej, stanowiące zaplanowaną i spójną całość, określonym celem i planem rozwoju drużynowych i instruktorów, uwzględniające indywidualny rozwój uczestników, przygotowane i prowadzone przez doświadczony zespół instruktorski.

  2. 23.01. 2015 r. odbyło się spotkanie pod tytułem „Kamienie na szaniec. Historia w literaturze i filmie” zorganizowane przez Instytut Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie . Uczestniczyli w nim prof. dr hab. Grzegorz Nowik i prof. dr hab. Jan Żaryn. Tematem głównym, była jak wskazuje tytuł, książka Aleksandra Kamińskiego, a także jej ekranizacje filmowe. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego spotkania.

  3. Z harcerskich nowości wydawniczych polecamy książkę Marka Kameckiego "Stosowanie metody harcerskiej w drużynie harcerzy" wydaną przez NWH przy współfinansowaniu przez Fundację. Polecamy również serię "Przywrócić pamięć - harcerstwo" (seria obejmuje reprinty pierwszych wydań klasycznych pozycji literatury harcerskiej) oraz trzy tomy książki Katarzyny Marszałek "Wybór źródeł do dziejów ZHP" wydane przez Oficynę Wydawniczą "Impuls"

Gdybyście przypadkiem nie zauważyli tego jeszcze, to informujemy, że z okazji trzeciej rocznicy powstania Fundacji całkowicie zmieniliśmy wygląd i funkcjonalność naszej strony internetowej :) Mamy nadzieję, że się Wam spodoba.

C Z U W A J!
Redakcja biuletynu